5. Rocznica Śmierci - Koncert

Program obchodów 5. rocznicy śmierci Marszałka Marka Nawary

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

Wszystkich nas łączy pamięć o Marku Nawarze i Jego dobre imię, które pozostawił, odchodząc od nas 5 lat temu. Jeśli czytają Państwo te słowa, to zapewne przywołują wspomnienia o Przyjacielu lub Koledze, albo po prostu o Człowieku, który był cząstką najnowszej historii Małopolski oraz naszego kraju.

Upływ czasu bywa sprawdzianem dla spuścizny życia tych, którzy odeszli. Dla człowieka, który żył nie tylko dla siebie, lecz także dla innych, kres życia nie jest definitywnym końcem jego dzieła, bo trwa ono własnym życiem, przenikając w rzeczywistość następnych pokoleń. Jest darem, ale też zobowiązaniem. Darem, który by przetrwać, wymaga świadomego przyjęcia i pielęgnowania, gdyż staje się dziedzictwem i własnością potomnych. Można go z korzyścią pomnożyć lub zignorować i zaprzepaścić.

Fundacja im. Marszałka Marka Nawary stara się tę spuściznę pokazywać, utrwalać i pomnażać. We wszystkim, co robi, można odnaleźć myśl, inspirację i korzenie w osobie jej Patrona. Działa pomimo trudów i ograniczeń, gdyż posiada nieoceniony kapitał – wzorzec wartości i paradygmat skutecznego działania Jego autorstwa.

Piąta rocznica śmierci Marka, przypadająca 25 maja 2016 r. skłania do chwili refleksji, która powinna zaowocować konkretnymi działaniami o wymiarze symbolicznym i pragmatycznym, które połączy wspólny sens i szczytny cel. Godnie upamiętnimy Marka, zapraszając Go znów pośród nas i przywołując Jego Osobę we wspólnych myślach.

Do Przyjaciół, Koleżanek, Kolegów i współpracowników Marka oraz wszystkich ludzi o wielkim sercu, zwracam się z gorącą prośbą o każdy rodzaj wsparcia – zarówno w uroczystościach majowych, jak i codziennych, statutowych działaniach Fundacji. Każda inicjatywa, pomysł i wsparcie będą przyjęte z wdzięcznością i pełnym zaangażowaniem.

Czytającym te słowa składam wyrazy uszanowania i serdecznie pozdrawiam,

Monika Karlińska-Nawara
Prezes Zarządu Fundacji im. Marszałka Marka Nawary

W piąta rocznicę śmierci Marka Nawary, 22 maja o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie
odprawiona została Mszę św.,

Szanowni Państwo!

Fundacja im. Marszałka Marka Nawary
wraz z Samorządem Województwa Małopolskiego oraz Operą Krakowską

zapraszają na koncert

„MAREK NAWARA IN MEMORIAM.
W 5. ROCZNICĘ ŚMIERCI PIERWSZEGO MARSZAŁKA MAŁOPOLSKI”,

który odbędzie się w sobotę 8 października o godz. 19.00
w kościele św. Katarzyny Augustiańskiej w Krakowie, przy ul. Augustiańskiej 7.

W programie są dzieła muzyczne:

„Msza Koronacyjna C-dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta

w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka
oraz utwór „Missa Brevis” Krzysztofa Pendereckiego
w wykonaniu chóru Octava Ensemble+ pod dyrekcją Zygmunta Magiery.

Dzieła poetyckie recytować będą Anna Polony i Krzysztof Orzechowski.

Patronat nad koncertem objęli Kardynałowie:
śp. Franciszek Macharski oraz Kazimierz Nycz.

Wejściówki dostępne w Operze Krakowskiej.

Sponsorzy koncertu:

Patroni medialni: