Zakończył się projekt pn.

Zapraszamy na warsztaty artystyczne nauki kaligrafii, zdobienia inicjałów i wykonywania papieru czerpanego, które odbędą się w trzech gminach: Zielonki, Michałowice i Kocmyrzów-Luborzyca.

Ogłoszenia o terminach będą na stronach internetowych Fundacji i Partnerów oraz na Facebooku.

Projekt przewiduje także wspólne odkrywanie piękna lokalnej kaligrafii i sztuki piśmiennictwa nie tylko w księgach naszych parafii, ale i w listach naszych bliskich! Szukajmy więc na dnie szuflad i w archiwach rodzinnych pięknego pisma naszych dziadków i babć oraz starych dokumentów pisanych przez urzędowych skrybów, których pismo do dzisiaj wzbudza nasz podziw.

Zeskanowane „skarby” prosimy przesyłać na adres mailowy Fundacji: fundacjamarkanawary@gmail.com
a najpiękniejsze i najciekawsze z nich zamieścimy na lokalnej wystawie internetowej. Nasze małe historie wpiszą się w bogatą historię regionu.
Będzie wiele wzruszeń i wspomnień.

Odnalezione "skarby kaligrafii" zostaną zdigitalizowane i zaprezentowane w cyfrowej wersji szerszej publiczności.

Liczymy na współpracę lokalnych instytucji w udostępnieniu posiadanych ciekawych dokumentów archiwalnych.