SŁOMIANE, DREWNIANE, GLINIANE

W Projekcie zaplanowano przeprowadzenie 6 warsztatów artystycznych o 3 tytułowych tematach. Celem jest pokazanie uczestnikom, jak można wykorzystać naturalne materiały do wykonania ozdób domowych słomianych pająków, drewnianych zabawek, czy kolorowych kafli ceramicznych. Najpiękniejsze prace znajdą się na wystawie on-line oraz na promocyjnym plakacie. Celem niniejszego projektu jest integracja mieszkańców oraz budowanie więzi społecznych poprzez organizację ciekawych zajęć o charakterze artystycznym, ale także ekologicznym. Ponadto mamy nadzieje, że uczestnicy będą usatysfakcjonowani artystycznym rozwojem i nabyciem nowych umiejętności.

Kolejnym, ważnym elementem projektu jest stworzenie możliwości uczestniczenia w kursach i szkoleniach podwyższających kwalifikacje twórcze i umiejętności metodyczne 3 młodym artystkom na co dzień współpracującym z Fundacją. To inwestycje w potencjał młodych, który zaowocuje bogatą ofertą zajęć w przyszłości, także tych organizowanych przez Fundację.

sfinansowano ze środków Fundacji PZU